Program Bylinkový košík…

VE STŘEDU 15.12. OD 8:15 NÁS ČEKÁ VE ŠKOLCE PROGRAM Mgr. Terezy Pacovské „BYLINKOVÝ KOŠÍK“. CENA: 70,- (hradíme ze zálohy rodičů).

Bylinkový košík

Na jednom hradě, kdysi a kdesi, měli jednu upovídanou kuchtičku a ta měla babičku, babičku co bylinky znala a své vnučce o nich často povídala…

Jaké bylinky se suší v hradní kuchyni? Co to voní z hrnce na plotně? Čím to, že má hradní paní tak hebkou pleť? Je měsíček jen na obloze? Jak poznali Vikingové, zda má válečník vnitřní krvácení? Vymyslel injekční stříkačku člověk?

Síla a vůně bylin provází člověka už od nepaměti! Vraťte se do časů, kdy se čaj vařil ze sluncem hýčkaných bylinek, na loukách kvetla šalvěj, na mezích voněla mateřídouška, ve stínu včelami hučící lípy se pásly ovečky, a kdy příroda pomáhala lidem ke zdraví!

V průběhu programu uvaříme čaj ze sluncem prohřátých bylinek!

Obrázek bylinkové zahrádky a origami motýlek děti dostanou na památku.

www.dětinavetvi.cz