Velikonoce jsou tady :-)

Milé děti, už jsou tu Velikonoce! :-) Posíláme vám velikonoční aktivity, nápady a inspirace, co můžete doma dělat. Určitě se zapojte do velikonoční výzvy naší školky – „Velikonoční strom“ :-) Namalujte a nazdobte velikonoční vajíčka, přidejte podepsanou stuhu a přijďte je pověsit na připravený strom před naší školku. Společně si tak vyzdobíme naši školičku.

Můžete si vymalovat další velikonoční omalovánky, vytvořit si vlastní velikonoční puzzle – vymalovat velikonoční vajíčko, vystřihnout a můžete skládat. Také si doma můžete vytvořit vlastní velikonoční vajíčko z toho, co doma vše najdete (viz obrázek) – můžete použít kostky, provázek, části stavebnice, atd. Zkuste s maminkou zasadit do skořápky semínka obilí a pozorovat, jestli vám vyroste obilí na výzdobu velikonočního stolu – nezapomeňte pravidelně zalévat a pozorovat, jak to roste :-)

Můžete s maminkou,  tatínkem nebo třeba i babičkou plnit velikonoční úkoly v pracovním listu a přečíst si a povídat o velikonočních zvycích a tradicích. Holčičky, nezapomeňte si připravit pro koledníky výslužku a kluci si můžou zopakovat velikonoční básničky nebo společně s tatínkem uplést pomlázku.

Tak Veselé Velikonoce a těšíme se na vaše velikonoční vajíčka na stromě před školkou! :-)
Aneta