Tvoření Velikonoce :-)

Velikonoční zápichy

Potřebujeme: výkres, inkoust, štětec, zmizíkovací fix, špejle, mašličku, lepící pásku.

Vystřihneme tvar vajíčka, děti jej přetřou inkoustem a po zaschnutí je zmizíkovacím fixem vymalují. Vajíčko přilepíme na špejli a přivážeme mašličku. Vajíčka si děti mohou také vymalovat vodovými barvami nebo vykreslit pastelkami.

 

Velikonoční věneček na dveře

Potřebujeme: výkres, barvy temperové nebo vodové popřípadě voskovky, nůžky, lepidlo, stužku.

Děti si vymalují papírová vajíčka, ta nalepíme do vystřiženého kruhu, přilepíme stužku a můžeme zavěsit na dveře.

Kuřátka

Potřebujeme: skleničky, barevný papír, nůžky, lepidlo, fixy

Skleničky vyplníme žlutými proužky papíru (kousky papíru můžou děti také mačkat a poté plnit skleničku), dolepíme oči, zobáček, hřebínek, křidélka a nožičky. Skleničku postavíme na zelený arch papíru, který mohou děti vyzdobit např. kytičkami.

Barvení vajíček

Potřebujeme: bublinkovou folii, temperové barvy, štětec, uvařená nebo vyfouknutá vejce.

Bublinkovou folii si děti potřou barvou a poté vejce vyválí v barvě nanesené na folii.

Jiřina