Tvoření pro všechny…

Milé děti, tentokrát zkusíme tvořit z ruliček od toaletního papíru. Rodiče či sourozenci vám jistě rádi pomohou.  Přejeme hodně radosti z tvoření.

CHOBOTNIČKY

Potřebujeme: ruličky, barvy, štětec, papír (vystřihneme si oči), fixa, lepidlo nůžky

Ruličky si natřeme barvičkami, po zaschnutí  okraje nastřihneme a vyhneme, potom si nalepíme vystřižené oči a dokreslíme pusu.

 

PAVOUČEK

Potřebujeme: ruličku od toaletního papíru, černý papír, malé plastové oči (když nemáme, oči si můžeme nakreslit), lepidlo, nůžky, tužku.

Postup: Ruličku od toaletního papíru stlačte a namalujte na černo. Dokud barva uschne, na černý papír si obkreslete svou ruku. Potom ruku vystřihněte, ale bez palce. Ruka tak bude mít jen 4 prsty. Toto celé ještě jednou zopakujte, vzniknou vám tak dvě ruce se 4 prsty, které budou sloužit jako nohy pavouka. Tyto ruce potom nalepte zespodu ruličky – těla pavouka. Na konci je ohněte, aby hezky držely tvar.

 

BERUŠKA 

Potřebujeme: ruličku, štětec, barvy, červený a bílý výkres, nůžky, lepidlo, pastelky

Ruličku si nabarvíme a necháme uschnout. Z červeného papíru si vystřihneme kolečko, které rozstřihneme na půl (krovky). Na krovky nakreslíme nebo nalepíme puntíky a přilepíme k tělu berušky. Nalepíme oči a tykadla a můžeme zavěsit na větvičku.

Jiřina