Nápady nejen pro předškoláky…

Tento týden jsme měli začít již nový Integrovaný blok : „Přišlo jaro do vsi“ a povídat si na téma: „Volám tě sluníčko, haló“ .

-přečtěte si pohádku „Jak se sluníčko udýchalo“

– zazpívejte písničky Sluníčko, sluníčko, popojdi maličko, Volám tě sluníčko, haló nebo jakoukoli, kterou znáte 🙂

– namalujte si obrázek sluníčka, třeba temperovými barvami a pak vystřihněte a můžete i zavěsit

– básnička „Jaro“

– opakování ročních období

– opakovat dny v týdnu, kolik pracovních dnů, kolik dnů volna a jak se celek jmenuje

– opakovat měsíce – počet a jejich názvy a rozdělení – roční období

VNÍMÁNÍ ČASU
Vnímání času umožňuje dětem chápání souvislostí různých dějů. Nemáme na to ale žádný zvláštní smyslový orgán, potřebujeme k tomu vlastní zkušenost a také si osvojit speciální “časový” slovník.

Předškoláček si ještě nedovede představit, kolik času je hodina, dva dny, měsíc. Mělo by ale rozumět pojmům „včera, dnes, zítra, ráno, večer, den, noc“ a vyjmenovat roční doby a k nim přiřadit hlavní znaky.

Úžasné jsou různé dětské časopisy jako např. Sluníčko a spoustu jiných, kde najdete plno nápadů – doplňovaček, vystřihovánek, příběhů, omalovánek aj.

Přeji vám i dětem hlavně klid a pohodu

Lenka