Tvoření mamince k svátku

TVOŘENÍ KE DNI MATEK
Blíží se Den matek a děti tradičně obdarovávají své maminky ručně vyrobenými dárky nebo básničkami. Prosíme tatínky, aby pomohly dětem s překvapením pro maminky a přidáváme pár nápadů, které maminky jistě potěší.

Naše milá maminko,
máme Tě rádi a ne malinko.
Přejeme Ti ke Dni matek,
ať máš dneska krásný svátek,
dneska je tvůj velký den,
my tě zlobit nebudem.

Srdíčka ke Dni matek

Potřebujeme:
temperové barvy, klovatinu, štětce, misku na barvy, ozdobné stužky, děrovačku, srdíčka z výkresu, nůžky.

Můžeme dát dětem již připravené šablony srdíček, nebo necháme na dětech, aby si je samy obkreslily a vystřihly
• poté děti potřou srdíčka klovatinou
• děti následně namáčí štětec lehce do barvy a „ťupkají do klovatiny“, nemalují, pouze dělají tečky
• neředíme tempery vodou, kouzlo klovatiny by se ztratilo
• srdíčka po zaschnutí vylisujeme
• pod každé srdce dáme bílé srdíčko, společně proděravíme a svážeme ozdobnou stužkou
• na spodní srdíčko napíšeme věnování

Kamínkové kaktusy pro maminku

Zabavte se s dětmi jednoduchou technikou malování kamenů. Budou vám stačit obyčejné oblázky z potoka a nějaké ty barvy. Pro lepší výsledky doporučuji barvy akrylové, ale zkusit můžete klidně i tempery nebo třeba na světlé kamínky voskovky. Kamínky musí být suché, spíše hladší a pravidelnějšího tvaru. Kamínky nabarvěte ze všech stran, před dalším malováním nechte barvy zaschnout.

Zrcátko pro maminku

Obkreslíme tvar zrcátka, děti jej vybarví a buď vlepí dovnitř nakreslenou podobiznu maminky, nebo zrcadlovou folii (alobal). Zezadu můžeme napsat přání .

Šnek ze srdíčka

Potřebujeme:
Čtvrtka, barevný papír, pastelky, fixy…, tužka, guma, nůžky
Dětem vystřihneme šablonu šneka, pomocí barevných papírů, nebo pastelek vyrábíme šneka. Toho nalepíme na arch papíru a máme obrázek pro maminku.