Maminka má svátek

Víte, děti, že se blíží velký den? Maminky budou mít v neděli svátek. Co takhle se na ten den připravit. Můžete například z PET víček poskládat kytičku nebo vyrobit srdíčko – zápich do květináče, naučit se básničku nebo písničku. A na závěr ještě posílám pracovní list. Zvládneš do levé části skříně doplnit stejný počet předmětů jako je v pravé části?

Srdíčko – zápich:
Z tvrdého červenéhopapíru vystřihnete 2 stejná srdíčka a mezi ně vlepíte špejli. Po obvodu ozdobíte obě srdce otisky prstíku. Půjčíte si od maminky rtěnku, namalujete si rty a doprostřed srdíčka rty otisknete. Toto srdíčko můžete vyrobit i pro babičku.

Básnička:
1. Já mám mámu nejkrásnější,
v celém světě nemilejší.
K Svátku matek chci jí přát,
plnou náruč květů dát.

2. A já mám maminku jako květ na jaře,
že bych jí vylíbal růžičky na tváře.
Růžičky na tváře jako dvě znamínka,
že je to na světě nejlepší maminka.

Přemýšleli jste někdy, jestli už vy, děti, můžete mamince doma pomoci?