Další náměty na pohybové aktivity…

Opět tu po týdnu máme další náměty na to, jak například s dětmi vyplnit volný čas!
1. Zahrajte si pohádku – nejdříve dětem pohádku přečtěte nebo odvyprávějte (známou,kterou již děti znají-př. O veliké řepě, O Červené Karkulce, Budka v poli), poté si rozdělte mezi sebou role, připravte si rekvizity a můžete začít hrát divadlo…


2. Hra Hoří, přihořívá – vyberte nějaký předmět (míč, hračku, aj.), někam jí na zahradě schovejte, děti hledají, pomáháte slovy „přihořívá“, když se děti ke schovanému předmětů blíží, slovem „hoří“, když u něj stojí.
3. Čáp ztratil čepičku – děti chodí s vysokým zvedáním kolen a rukama znázorňují čapí zobák -Čáp ztratil čepičku, měla barvu barvičku, řekněte barvu a děti hledají v prostoru to, co je v dané barvě.
4. Kapela – na internetu najděte píseň D. Patrasové Kapela,děti znají a zatancujte si ji s nimi, ony vás to naučí 🙂